Дома Тагови бубрези

Таг: бубрези

СИМПТОМИ КОИ ПОРАЧУВААТ ДА СЕ ЈАВИТЕ НА ЛЕКАР: бубрежните заболувања започнуваат...

Бубрежното заболување ретко е придружено со симптоми, а се проценува дека речиси 90 проценти од луѓето воопшто не знаат дека ја имаат болеста и...

Просото е безглутенска житарица – чистач на бубрезите (рецепт)

Како снегулки лесните ситни знрнца се како лек во чинијата. Ако сакате дејството на просото да го засилите, тогаш пропржете го неколку минути -...

4 Природни начини да спречите задржување на вода: Докторка откри како...

Понекогаш се случува организмот да задржи поголема количина вода која нам ни дава подуен изглед и многу неугодно чувство. Тоа може да се случи...

Ако се будите секое утро отечени, можеби треба да ја проверите...

Отечено лице наутро може да биде симптом на сериозни здравствени проблеми, предупредуваат лекарите. Првенствено, оваа непријатна појава, која се обидуваме да ја скриеме на...

ОВЧАРСКА ТОРБИЧКА: Ретко кој знае колку е лековита, еве како се...

ОВЧАРСКА ТОРБИЧКА – Capsella Bursa-Pastoris (Русомача, „Ме сака - не ме сака, Бабини гниди, Моминска трева, Сангунариа). Овчарската торбичка е едногодишно или двегодишно растение,...

РУЈЕВИНА – СПАС ЗА БУБРЕЗИ: Најдобриот лек кој брзо ги решава...

Рујевината процвета кај нас. Се користи за бубрежни болести и инфекции, за камен... Изобилува со танини, па затоа се користи и во случај на...

Се спасил од дијализа со помош на чај кој го приготвувал...

Руј или Обична Смрадлика /Cotinus coggygria Scop./ е едно од најпознатите лековити растенија на Балканот. Сигурно не постои човек кој не се уверил во...

Со секоја голтка од овој напиток се намалува холестеролот и салото...

Магдоносoт содржи две групи на уникатни состојќи: aроматични масла поради кои мириса така силно и флавоноиди кои заеднички ги елими-нираат ток-сините од телото. Магдоносот, исто...

Се пие еднаш дневно: ги чисти бубрезите и црниот дроб, лекува...

Копривата, како и чајот од коприва, веќе со години е дел од традиционалната медицина. Младите листови од копривата може да се јадат, а целата...

Овој лек го применуваат во руските болници за лекување на црн...

Раскажува жена која лично го искусила овој лек после агресивната хемотерапија низ која морала да помине. Рецептот го дознала од руски медиум. Станува збор за...