Дома Тагови брзи солени мафини

Таг: брзи солени мафини

МАФИНИ – УШТИПЦИ ОД РЕРНА, растат трипати поголеми и не се...

„Уштипците“ се вид пржено тесто кое се послужува како традиционален појадок кај нас. Се послужуваат топли со кајмак, сирење, сувомеснато или со џем и...

ПАМУЧНО МЕКИ СОЛЕНИ МАФИНИ: Без брашно, многу вкусни и брзи

Овие солени мафини многу ги сакам, првенствено затоа што со нив добивам здрав и протеински појадок (или вечера), брзо се подготвуваат и многу се...

ПИЦА МАФИНИ: За овој рецепт не ви требаат повеќе од 10...

Пица мафините се одлично јадење за малите дечиња, особено кога сте на некој роденден или за во домашни услови за вечера. Иако тестото може...

Најлесниот рецепт за мафини со тиквички: во тестото се додава гриз...

Ќе ви откриеме два рецепти за приготвување на овие вкусни мафини со тиквички. Првиот рецепт е од читателка кој е многу едноставен и лесен,...

Нешто навистина невидено – најбрзиот рецепт за солени мафини без капка...

РЕЦЕПТ на Јелена. Денес со вас сакам да споделам еден многу лесен рецепт за солени мафини. Мафините се многу вкусни, меки, воздушести, а...

Нешто невидено – најбрзиот рецепт за солени мафини без капка масло

I РЕЦЕПТ на Јелена од каналот Јеца сваштарица. Денес со вас сакам да споделам еден многу лесен рецепт за солени мафини. Мафините се многу...

Солени едноставни мафини кои остануваат меки и следниот ден – добар...

Рецепт и видео прилог на Бокина Кујна: Солени мафини Многу едноставно се приготвуваат, одлични се за појадок или вечера. Што се однесува до полнењето, може...

Нешто одлично – најбрзиот рецепт без капка масло – пуфкасти мафини...

Рецепт и видео прилог на Јеца Сваштарица: Брзи солени мафини. Здраво на сите! Ова е рецепт за многу вкусни и брзи солени мафини, не смеете...

Појадок за 20 минути – Солени мафини – Идеален рецепт за...

Брз и вкусен оброк кој сите го сакаат. Искористете го она што го имате во фрижидер, исечкајте, измешајте и испечете. Потребни состојки: 2 чаши брашно, 1...