Дома Тагови брзи солени мафини

Таг: брзи солени мафини

Нешто невидено – најбрзиот рецепт за солени мафини без капка масло

I РЕЦЕПТ на Јелена од каналот Јеца сваштарица. Денес со вас сакам да споделам еден многу лесен рецепт за солени мафини. Мафините се многу...

Солени едноставни мафини кои остануваат меки и следниот ден – добар...

Рецепт и видео прилог на Бокина Кујна: Солени мафини Многу едноставно се приготвуваат, одлични се за појадок или вечера. Што се однесува до полнењето, може...

Нешто одлично – најбрзиот рецепт без капка масло – пуфкасти мафини...

Рецепт и видео прилог на Јеца Сваштарица: Брзи солени мафини. Здраво на сите! Ова е рецепт за многу вкусни и брзи солени мафини, не смеете...

Појадок за 20 минути – Солени мафини – Идеален рецепт за...

Брз и вкусен оброк кој сите го сакаат. Искористете го она што го имате во фрижидер, исечкајте, измешајте и испечете. Потребни состојки: 2 чаши брашно, 1...