Дома Тагови брзи ситни колачи

Таг: брзи ситни колачи

ЕВТИНИ КОЛАЧИ: Однатре плазма, однадвор чоколадо, им успеваат буквално на сите

Од евтини состојки направете одлични колачиња со плазма и чоколадо. Изгледаат како да се направени во врвна слаткарница, па можете да ги носите и...

Реформ обланди: Повкусни и од тортата, искомбинирајте ореви и чоколадо, имаат...

Реформ обландите се издвојуваат од сите останати ситни колачи поради нивниот богат и исклучителен вкус. Спојот на ореви и чоколадо со уште неколку состојки...

ЗА САМО 15 МИНУТИ НАПРАВЕТЕ ГИ ОВИЕ ВКУСНИ ШТАНГЛИ ЗА ПРАЗНИЦИТЕ:...

Празниците се ближат, а полека започнуваат и подготовките за велигденската трпеза која секоја домаќинка сака да биде богата и разновидна. Не ги пропуштајте овие...

НАЈУБАВИТЕ ГУРАБИИ: Ако сте го изгубиле рецептот, запишете си го, нема...

Гурабиите се ситни колачи кои редовно се правеа во минатото, а денес има огромен број разни верзии од оригиналниот рецепт. Оние старинските гурабии се...

НЕОДОЛИВИ ВАНИЛИЦИ СО ЧОКОЛАДО: Колку подолго стојат, толку се повкусни –...

Ванилиците се популарни старински колачи кои ги обожававме кога бевме деца, а често се приготвуваат и денес поради нивниот извонреден вкус. Овие ситни колачи...

ВКУСНИ КОЛАЧИ ЗА 5 МИНУТИ: Се топат во уста, сите го...

Јафа „шубарите“ се одлични слатки залчиња за кога немате многу време и набрзина сакате да се засладите со нешто навистина многу вкусно. Овој оригинален...

БАЈАДЕРИ: Сите ги сакаат, а се прават додека трепнете – ситни...

Нема ништо поубаво од домашните бајадери кои речиси задолжително ги има на секоја славска трпеза. Совршена комбинација од мелени кекси, чоколадо и ореви, просто...

СИТНИ КОЛАЧИ – лапни голтни, одлично одговараат со кафе и гостите...

Ситни колачиња кои наместо да ги преливате во шербет, треба да ги премачкате со малку мед. Тестото се замесува многу лесно и не треба...

Многу убави ситни колачи кои се украс на секоја свечена трпеза...

Ситните колачи се главниот адут на секоја свечена трпеза, а како што приближуваат славите, време е да осмислите со што ќе ги засладите вашите...

СИТНИ КОЛАЧИ ПОТОПЕНИ ВО ШЕРБЕТ: Лапни-голтни, ви треба 1 јајце и...

Не им го знам името на овие колачи кои случајно ги најдов, но навистина не е ни важно бидејќи се превкусни и се јадат...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"