Дома Тагови брзи колачи

Таг: брзи колачи

КЕТО КОЛАЧ: Може да се јаде и навечер, без шеќер и...

Ова е десерт за сите што сакаат да ослабат. Се приготвува без шеќер, а се користи негова замена еритритол или стевија или некој друг...

БЕЛИ ЧУПАВЦИ: Нова верзија на омилените колачи – поради оваа глазура...

На сите ни се добро познати чупавците од чоколадо со кои често се сладиме. Ова е малку променат верзија на овој воздушест и мек...

СЕЛСКИ КОЛАЧИ: Од едно јаболко и едно јајце, се мати со...

Додека се пржат овие старински, „селски“ колачи, цела куќа замирисува прекрасно, а мирисаат и до соседите. Тие се омилените „уштипци“ кај мене дома. Потребните...

Мелена плазма потопена во чоколадо: ситни колачи кои се прават за...

Најбараните рецепти се оние за брзи, лесни и едноставни колачи без печење кои можат да се послужат за родендени, слави или разни други свечени...

ПОСНИ СИТНИ КОЛАЧИ: 4 вида бомбици од една смеса – без...

Ова е еден супер рецепт за посни ситни колачи. Од една смеса можете да направите 4 видови топчиња кои имаат предобар вкус. Овие колачи...

БРЗ И ЕВТИН КОЛАЧ БЕЗ ТРОШКА ШЕЌЕР: Се прави буквално за...

Кога немате време а потребно е да направите нешто многу вкусно, декоративно, а сепак да биде домашно, тогаш ова е вистинскиот рецепт за вас....

ШЕСТ ПОСНИ ОБЛАНДИ: Брзи рецепти, одличен вкус, можете да правите и...

РЕЦЕПТ 1: Посни двобојни обланди со чоколадо, бисквити и ореви - Едноставни за подготовка, неодолив вкус, а може да се приготвуваат во посна и...

ОСЛАБЕВ ЈАДЕЈЌИ ГИ ОВИЕ ВКУСНИ КОЛАЧИ: Без брашно, без шеќер и...

Здраво на сите, јас се викам Татјана и сакам да ви го откријам рецептот за колачите („барови“) кои ми помогнаа во мојата диета. Многу...

ПОСНИ КЕКСИ: БРЗИ, ЕДНОСТАВНИ, ВКУСНИ, ЕФЕКТНИ – Не пропуштајте го рецептот

Колачите не содржат јајца, посни се и многу вкусни. Ги нарекуваат „турски кекси“ и познати се под името „Kurabiyesi“. Одлични се, ровки како ванилиците,...

МАНАСТИРСКИ ПОСНИ ТОПКИ ЗА 5 МИНУТИ И 3 СОСТОЈКИ: Направете ги,...

За овие прекрасни колачиња потребни ви се само три состојки и неколку минути. Топчињата можете да ги правите помали или поголеми, а смесата можете...