Дома Тагови брзи јогуртни погачици

Таг: брзи јогуртни погачици

БРЗИ ПОГАЧИЦИ СО ПЧЕНКАРНО БРАШНО, МЕКИ КАКО ПАМУК: Без квасец, за...

Ова се турски погачици со пченкарно брашно и малку јогурт или кисела павлака. Се приготвуваат без квасец, па за нивна подготовка нема да потрошите...

Без чекање, без јајца, без квасец: брзи јогуртни погачици за 15...

Неверојатно меки и вкусни. Можете да ги полните со што сакате, а откако ќе ги обликувате се ставаат во рерна веднаш, без да ги...

Ќе ви откријам пекарска тајна за лиснати погачици-СИТЕ ЌЕ МИСЛАТ ДЕКА...

Ќе ви откријам пекарска тајна за лиснати погачици-СИТЕ ЌЕ МИСЛАТ ДЕКА СТЕ ГИ КУПИЛЕ ОД ПЕКАРНИЦА. Рецепт на Валентина Машковиќ. Валентина постојано на својот...

Брзи погачици со сирење без квасец, идеални за појадок или вечера...

Рецепт и видео прилог на “Да готвиме лесно” (Kuvajmo Lako) – Брзи погачици. Овие погачици се идеални за појадок или вечера. Постапката за приготвување е...