Дома Тагови брзи благи кифлички

Таг: брзи благи кифлички

ОРЕВОВИ РОЛАТИ: Излегуваат 80 колачиња, секое парче се топи во уста,...

Кифличките-ролати се многу вкусни и ровки, излегуваат 80 колачиња и што е најважно од сѐ, стојат многу долго и ја задржуваат текстурата како кога...

Благи кифлички за 30 минути: Наполнете ги со чоколадо или со...

Нема кој не ги сака кифличките кои одговараат буквално со секое јадење. Најчесто домаќинките ги подготвуваат како замена за лебот, а некои ги прават...

Старински кифли кои ги правеше мојата баба, па мајка ми, а...

Старински кифли кои ги правеше мојата баба, па мајка ми, а сега јас на моите деца и внуци – нема подобри. Фотографии и рецепт...

ПОСНИ КРОАСАНЧИЊА СО ЏЕМ: готови за 5 минути плус печење, со...

Некои ги нарекуваат кифли, а некои кроасани. Не е ни важно бидејќи се превкусни и толку ровки што се топат во уста. Ги правам...