Дома Тагови брза полнета погача

Таг: брза полнета погача

ИЗМЕШАЈТЕ КАФЕ И БРАШНО: Вкусна блага погача полнета со млечен фил,...

Доколку досега не сте пробале да подготвите блага погача со тypcко кафе, ова е знак дека треба да ја пробате. Погачата е блага и...

ПАМУЧЕН ЛЕБ ОД НЕКОЛКУ СОСТОЈКИ: Се сече како пица, а вкусот...

Овој леб толку многу ме воодушеви, што не сакам да испробувам други рецепти. Тестото се подготвува многу брзо, не се чека многу да отстојува,...

ПОЛНЕТА ПОГАЧА ЗА ПОЈАДОК ИЛИ ВЕЧЕРА: Многу вкусна и едноставна, одлично...

Одлично решение за вечера или појадок со чаша јогурт или убаво кисело млеко, а притоа ќе направите „чистка“ од фрижидерот и ќе потрошите сè...