Дома Тагови брза пица

Таг: брза пица

Брза пица со јогурт, без квасец, мека и следниот ден

Драги мои, денес со вас сакам да го споделам рецептот за едно брзо и едноставно приготвување на пица. Ова не е класична пица, може да...

МРЗЛИВА ПИЦА – Нема месење, само го матите тестото, го редите...

Рецепт и видео презентација на Валентина Машковиќ - Пица од ракав. Поздрав драги пријатели домаќини и домаќинки. Честопати се случува да немаме идеја што...

Кралица на здравиот појадок – ПИЦА со зеленчук

Ја сакам пицата во секој облик и вкус. Генерално, пицата би требало да ми биде непријател број 1, бидејќи вишокот килограми го заработив токму...

Брза пица без квасец, без месење и стасување на тестото: само...

Тестото за пица се приготвува за неколку минути, нема месење, чекање да се удвои... а тестото е мнооогу меко, може да му конкурира дури...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"