Дома Тагови брз старински колач

Таг: брз старински колач

КОЛАЧ СО ОРЕВИ ЗА 20 МИНУТИ: Измати, излеј и испечи, состојките...

Ако ви треба некој брз и вкусен колач, верувајте дека овој ќе ви стане омилен. Се приготвува од состојки кои веќе ги имате во...

Домаќинките порано љубоморно го чуваа рецептот за овој колач, а денес...

„Лондонски штангли“ се старински колач чиј рецепт се пренесувал од колено на колено, а толку е вкусен што веднаш ќе правите двојна мера. Денес...

КОЛАЧИ СО БЕЛА ГЛАЗУРА: Порано секоја домаќинка си го имаше запишано...

Белите колачи порано се приготвувале редовно и речиси постојано ги имало на масата во секое домаќинство. Многу едноставно се приготвуваат, многу убаво изгледаат, во...

Најубавиот старински колач: ЧУПАВА КАТА, и мирис и вкус, брз колач...

Рецептот за овoj преубав традиционален колач ни го претстави нашата драга членка Габриела Миленкоска во групата НМД рецепти. „Кога ќе ми речат есен е,...

БРЗ КОЛАЧ СО ЈАБОЛКА И ЧОКОЛАДО: Едноставен со состојки од кујна,...

Рецептите од старите тефтери на нашите баби и мајки се оние најубавите, најекономичните и највкусните. Брзо се приготвуваат, се излеваат и се печат. Ќе...

Најубавиот кремаст колач со ореви: Бабите го обожаваа, измешајте сè во...

Кога го видов рецептот на Рада за штангли со ореви, останав воодушевена бидејќи ме потсети на старинските колачи на мојата баба. Таа постојано ми...

ПОСОЧЕН И ПОДОБАР ОД ТОРТА: За овој старински колач со ореви...

Додека го печете овој колач со јаболка и ореви, од кујната се шири прекрасен и неодолив мирис. Се приготвува многу брзо и едноставно. Сите...

ШТАНГЛИ ОД ОРЕВ: Само 4 состојки, без брашно и миксер, а...

„Ова е старински колач, мајка ми често го приготвуваше. Се приготвува од само 4 состојки, без брашно и миксер, а многу, многу е вкусен....

Старински колач со мак и чоколадо: Се меша, излева и пече,...

Ако сакате на вашите дечиња да им ја пренесете десертната традиција од вашето детство, тогаш редно е да им го направите овој колач. Се...

БРЗ КОЛАЧ СО ПАВЛАКА БЕЗ КАПКА МАСЛО: Ако немате време, а...

Рецепт на Даниела Башиќ-Ванилица. Доколку немате време за правите некои од класичните колачи, а ви се најавиле гости кои сепак сакате да ги воодушевите...