Дома Тагови брз кремаст колач

Таг: брз кремаст колач

Лесен и многу вкусен десерт подготвен во блендер – кремаст, се...

Лесен и многу вкусен десерт подготвен во блендер - кремаст, се топи во уста!Се подготвува од само неколку состојки, за неколку минутки. Единствено што...

ХИТ КОЛАЧ – БЕЛИ ЛЕДЕНИ КОЦКИ СО ЈАГОДИ: Повкусно од сладолед,...

Ова е еден подзаборавен рецепт за колач од неколку состојки кој е повкусен и од сладолед. Белите ледени коцки се совршен десерт за пролетните...

Брат ми од Германија ме изненади со овој колач: Се јаде...

Брат ми работи во Германија како готвач во еден локален ресторан и често ми праќа некои нови рецепти, кои се лесни и многу вкусни....

ПЛАЧЛИВА ТОРТА: Познат десерт кој се јаде со задоволство, нема кој...

Овој познат турски специјалитет се нарекува „плачлива торта“ и е еден од највкусните деликатеси, кој се послужува низ целиот свет. Едноставно ова е совршен...

ФЕНОМЕНАЛЕН КОЛАЧ СО ЈАБОЛКА: Евтин, едноставен и брз, а толку сочен...

Ова е еден од оние рецепти кои се приготвува од многу малку состојки кои веќе ги имаме дома, а се добива многу вкусен колач...

МАЛА ДОМАЌИНКА – КОЛАЧ СО ОРЕВИ И КОКОС: Многу вкусен и...

Овој колач буквално се топи во уста, кремаст е и богат со многу интересни вкусови. Бисквитот се пече многу кратко и не содржи брашно,...

Брз колач со крем и кекси, овој рецепт е посебен, сите...

Ова е една од повеќето варијанти за колач од крем и бисквити, но овој рецепт се разликува од другите по тоа што воопшто не...

Ако имате јогурт и бисквити, направете го овој КОЛАЧ ЗА СЕКУНДА:...

Само што го направив, за 5 минути не остана ниту едно парче. Беше вистинско изненадување за мене, но и за сите што го пробаа,...

Рецепт на Слаѓана: Комбинација од повеќе вкусови, колач за уживање, со...

Koга ги прашувам моите домашни дали сакаат чоколаден или овошен колач, најчесто нивниот избор е чоколадото, но понекогаш се двоумат. Така го смислив овој...

„Лажен“ колач кој се јаде со лажица: Фантазија вкус со крупни...

Овој колач се подготвува за многу кратко време и секој што го направил се воодушевува од лесната постапка. Купечките чоколади можете да ги замените...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"