Дома Тагови брз колач со пудинг

Таг: брз колач со пудинг

Колач од само 4 состојки кој не се пече, готов за...

За овој колач дознав одамна од една драга пријателка. Таа го нарече “Мрзлива жена” зошто потребни се 10-15 минути за да се направи. Потребни состојки: -петит...

Пудинг колач, лесно, брзо и едноставно

Овој колач нема назив, а бидејќи кремот се состои од пудинг, нека се вика пудинг колач. Кората е од какао, кремот од пудинг и...