Дома Тагови брз качамак

Таг: брз качамак

КАЧАМАК ОД РЕРНА: Многу е вкусен, брз и лесен, често го...

Ако сте љубители на качамак или бакрдан, а немате многу време да стоите над тенџерето додека се долго се вари според оригиналниот рецепт, тогаш...

ПОТПЕЧЕН КАЧАМАК: Рецепт на нашите баби, ова уште денес мора да...

Кога го видов рецептот кај Валентина за потпечен качамак, веднаш се сетив на мојата баба која редовно ми го подготвуваше ова јадење. Таа ми...

Секој ден јадев палента по двапати, а за еден месец ослабев...

Палентата е најздравиот оброк кој се препорачува да се јаде секојдневно, но освен што спречува голем број на болести, палентата е исклучително вкусно јадење....

БРЗ БАКАРДАН – мешате и печете во рерна, промешувате со виљушка,...

Рецепт и фото на Анастасија Деа Богданоска – Брз бакардан. “Еве ме со домаќински муабети. Ако сте љубител на бакардан/качамак а немате време да "висите"...