Дома Тагови брз и сочен колач со кокос

Таг: брз и сочен колач со кокос

Едноставен колач со кокос кој е многу сочен и мек како...

Овој колач со кокос е еден од омилените колачи. Многу потсетува на популарниот „баунти“, но е уште повкусен. Сочен и мек како пена, а...

БРЗИ ГОНЗАЛЕС: Овој колач се прави посебно, преливот убаво навлегува во...

Оние кои што се по брзите и едноставни рецепти, тогаш со сигурност го знаат најбрзиот колач кој го носи истото име - брзи гонзалес....

Брз гриз колач со бисквити кој не се пече, многу едноставен...

Едноставен и брз колач кој морате да го пробате. Има неверојатен чоколаден вкус во комбинација со бисквити и одлично се комбинира со кафе. Се...

ЦРНО-БЕЛИ КОКОС КОЦКИ – прелесно се прават, меки и сочни, многу...

Фото и рецепт: Марија Петровиќ Колач во три бои, едноставна подготовка, а ефектот е голем. Потребни состојки: 4 јајца 200 г шеќер 100 мл масло 100 мл јогурт 240 г брашно 1...

Одличен колач со кокос, двапати го правев, се изеде со брзина...

Едноставен, а одличен вкус. Кокос колачот е оремногу вкусен и сочен. Приготвувањето е едноставно, а состојките се евтини и достапни. Потребни состојки: 3 јајца, 12 лажици шеќер, 1...

Брз колач со кокос кој е многу сочен и мек како...

Одличен сочен колач со кокос без масло – децата ќе бидат воодушевени. Потребни состојки: 100 г кокос 200 мл вода 6 јајца 150 г шеќер 250 г брашно 1 лажичка прашок...