Дома Тагови брз и сочен чоколаден колач

Таг: брз и сочен чоколаден колач

ЕВТИН ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ ЗА СЕКОЈ ДЕН: Без миксер, за 5 минути...

ЕВТИН ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ ЗА СЕКОЈ ДЕН: Без миксер, за 5 минути се меша, па се пече, а децата стојат покрај шпорет иј чекаат... Кога...

БОГАТ КОЛАЧ ОД ЕВТИНИ НАМИРНИЦИ: Нема ништо подобро во летните денови...

Сите ги сакаат кремастите и лесните колачи кои не одземаат многу време за подготовка, но сепак се многу вкусни, како да сте вложиле голем...

Јадам благо ама слабеам, сите ми се чудат и ме прашуваат...

Во овие месеци пред да започне летото, почесто гледаме разновидни и здрави рецепти за слабеење кои ветуваат успешно намалување на тежината. Но, повеќето од...

Aко имате малку млеко и какао, направете совршени чоколадни залачиња, од...

Во последно време, ситните непечени колачи се едни од најпребаруваните бидејќи не одземаат многу време. Домаќинките ги обожаваат бидејќи се практични.нОвие ситни колачиња, големи...

НОВ ДЕСЕРТ СО ЧОКОЛАДО И БИСКВИТИ: Миксерот и рерната заборавете ги...

Брз и едноставен десерт кој можете секојпат да го приготвувате и да го послужите со кафе или чај. Ќе ви одземе само пет минути...

ПРЕЛИЕН КОЛАЧ СО КАКАО: По една чаша од сѐ, готов е...

Уште еден рецепт од старата, пожолтена тетратка со скромни состојки, за чија подготовка не е потребен миксер. Колачот е многу сочен и вкусен, така...

КОЛАЧ СО МЕРКИ НА ЧАША: 5 минути време, не ви е...

Постапката за приготвување е лесна и едноставна, па така, нема да потрошите многу време во кујната, а сепак ќе добиете колач кој „плива“ во...

СИРОМАШЕН КОЛАЧ БЕЗ БРАШНО И ЈАЈЦА: Како дете го јадев со...

Ова е еден многу вкусен, старински колач кој порано го подготвуваа нашите баби. Главните состојки, кои се и единствените состојки на овој колач се...

КОЛАЧ БЕЗ ЈАЈЦА: Се прави додека трепнеш, толку е сочен и...

Ова е толку лесен колач кој ќе ве освои после првиот залак. Кога го направив првпат, на сите многу им се допадна и се...

Колач за слабеење, не содржи шеќер, готов за неколку минути, здрав...

Овие два многу вкусни рецепти за чоколадни колачи се едни од омилените. Може да ги послужите во секоја прилика, кога ви се јаде нешто...