Дома Тагови брчки

Таг: брчки

Со 1 портокал можете да се подмладите минимум 5 години: Се...

Жените вложуваат многу време и пари во одржување на негата на лицето и косата, но понекогаш не обраќаат доволно внимание на негата на вратот....

Нашиот најпознат дерматолог д-р Коста Цветковиќ објасни помалку познати факти за...

Веројатно сите сте ги слушнале зборовите „ботоkc“ и „филepи“, меѓутоа, општото мислење е дека станува збор за истото нешто. Речиси секој знае дека на...

Еден кромид е милионпати помоќен од ботоксот – еве како се...

Сите поборници на природната медицина знаат колку таа е ефикасна и колку е важна за нега на кожата. Не само што овие природни препарати...

Старечките брчки се разликуваат од пaтoлoшкитe, еве која е разликата

Брчките се неизбежна појава во текот на животот, кои се јавуваат порано или подоцна во зависност од тоа каков начин на живот водите или...

ДОМАШНО МЛЕКО ОД ЛЕНЕНО СЕМЕ: Поттикнува создавање на колаген за вечно...

Лененото семе заедно со водата, ако се приготви на вистионскиот начин, може да направи чудо за организмот, особено за здравјето на жените. Кога ќе...

МАСТ ОД БОРОВИ ИГЛИЧКИ: Ова за колената е подобро од кој...

Освен препарати за внатрешна употреба, од боровите иглички може да се направи и лековита маст која помага во побрзо заздравување на р ани, ја...

Кога ќе се оштети кожата и ќе се појават дамки, калинката...

Калинката поседува моќни хранливи состојки, а три вида антиоксиданти: танини, антоцијанини и елагинска киселина, се причината поради која екстрактот од калинка е толку ефикасен...

4 минутна масажа за намалување на фините линии и брчките околу...

Од сите симптоми на стареење, фините линии и брчките се особено тешки за третирање. Фините линии на лицето всушност се рани знаци на формирање...

Утре измијте си го лицето со овој чај – брчките, дамките...

Брчките се појава на лицето која е неминовност за сите нас. Со текот на годините кожата ја губи својата еластичност и затегнатост, а сите...

Ова е најдоброто домашно средство кое ги измазнува брчките околу очите

Ова е најдоброто природно средство за пеглање на брчките! Маслиновото масло се стекна со популарност меѓу жените кои се грижат за кожата на своето лице. Најдобрите...