Дома Тагови брак

Таг: брак

Јас советувам на мажот да му го простите неверството само во...

Порано за бракот се сметаше дека е светилиште и дека мора по секоја цена да се сочува, без разлика на сè. Во денешно време...

Жената почнува да гледа по други мажи поради една работа: Според...

Постојат мажи кои ги сакаат своите жени, ги почитуваат и никогаш не ги изневеруваат, а има и такви кои немаат почит кон своите сопруги...

Исповед на разведена жена: Сега некоја друга го милува како што...

Искрена исповед на една жена која се paзвела од својот сопруг: „Бевме во брак 15 години, а сега останав caма поради мојата сyпериорност која...

ЕВЕ ЗОШТО МАЖИТЕ ГИ ОСТАВААТ ДОБРИТЕ ЖЕНИ: Едноставно е, но несфатливо!

Еден од главните парадокси во врските е тоа што мажите ги оставаат добрите жени. Имам пријател кој многу прагматично пристапи кон бракот. Не очекувал...

Д-Р НЕСТОРОВИЌ: Не е точно „во здраво тело – здрав дух“,...

„Менталната снага, љубопитноста, добриот емоционален живот се најважните врски во човечкиот живот. На крајот на краиштата, монасите што медитираат живеат подолго од врвните спортисти...

Вашиот брак не е толку лош, колку што другите глумат дека...

Денес стапувањето на брак може да биде од најразлични побуди. Некои девојки стапуваат во брак од погрешни причини, додека други стапуваат од добри причини,...

Само на овој начин успеав да го спасам бракот, а сега...

Постојаните расправии се едни од најчестите проблеми во бракот. Поради постојаните и секојдневни обврски и с трес на кој сме постојано изложени, луѓето се...

Правилото 3×3 ми го промени бракот: Со маж ми сме посреќни...

Родителството најчесто ја менува секоја врска, а времето што претходно сте го поминувале заедно со партнерот се претвора во континуирана низа одговорности. Ова е...

Ако дојде до кавга со партнерот направете го ОВА и за...

Ситниците можат да ве извадат од такт, особено ако сте имале тежок ден зад себе и долг стресен период. Секогаш практикувајте да се занимавате со...

Свекрва ми зела моја коса и нокти за да ме раздели...

Една учителка од основно училиште раскажува за необичен настан: „Навечер ми се привидуваа мртви луѓе, сонував крв како тече од таванот, по ѕидовите...вистински хорор –...