Дома Тагови болно грло

Таг: болно грло

Сируп кој го штити грлото: Штом се појави „грепкање“ го земаме...

Штом почне некој од домашните да чувствува „грепкање“ на грлото, во чаша со вода раствораме куркума во прав, и со оваа жолта течност правиме...

На секој половина час пијте по една лажица и болката ќе...

Во зависност од тоа дали воспаленото грло е предизвикано од вирусна или бактериска инфекција, може да се лекува самостојно или со помош на лекар...

Лек кој ќе го препороди вашето грло во рок од 24...

Настинка и воспаление на грлото може да му се случи секому, без оглед на годишното време и да предизвика се риозни непријатности. Постојат многу...

Мед и каранфилче: помош при воспалени и гнојни крајници

Крајниците се специјализирани лимфни јазли сместени во усната празнина и гркланот и се дел од имунолошкиот систем. Со оглед на тоа дека устата и...

Болно грло, афти и воспалено непце – ќе ги смири жалфијата...

Од многу одамна жалфијата е многу ценета и омилена лековита билка. Римјаните и дале име Salvia officinalis и тоа веднаш говори за тоа дека...

Штом ме фати гнојна ангина пијам грч ладен јогурт и за...

“Ова е многу ефикасен метод за кој првпат дознав кога бев во Шабац во посета на мои роднини”, раскажува една анонимна жена за читателите...

Проверен рецепт кој го лекува болното грло за еден ден, потребно...

Пишува билкарот Мартин Најдовски: Лек за воспалено грло, болки во грлото и воспаление на крајниците Потребни состојки: 80 г мелено семе од ким 200 мл вода +...

Оваа билка лекува парализа на лицето и уште други болести: Еве...

Многумина се изненадени и можеби никогаш не слушнале за оваа лековита билка и за начините на кои таа се употребува. Станува збор за лековитата...

Права вистинска бомба против грип: Ќе се чувствувате многу подобро за...

Честопати класичните лекови имаат несакани ефекти кои понекогаш можат дури и да ја влошат состојбата. Овој рецепт е многу здрав и целосно природен, а...

За брзо смирување на болката во грло – овој напиток од...

Тешко голтате, ве гребе и ве боли грлото? Проследено е со кашлање и кивање? Доколку веќе ги чувствувате првите симптоми од воспалено грло, појдете до...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"