Дома Тагови болни крајници

Таг: болни крајници

1 ЛАЖИЦА КОЊАК И КИМ: Најдобриот лек за воспалено грло и...

Во зависност од тоа дали воспаленото грло е предизвикано од вирусна или бактериска инфекција, може да се лекува самостојно или со помош на лекар...

Секој четврти човек ги има: еве што ви смрди од устата...

“Ако во детството често сте боледувале од загноени крајници, многу е голема веројатноста дека гнојните чепови оставиле лузни. Тие лузни се во форма на дупки...

Крем-лек против загноени крајници: со две мачкања како никогаш да не...

Колку пати сме имале проблем поради гнојна ангина кај нас, децата или некој друг член од семејството... Болеста се манифестира со болки во вратот, посебно...

Лек за јакнење на слузокожата на грлото, против кашлица и воспаленија

Фото и рецепт: Веселинка Здраво НМД.мк и почитувани читатели на овој сајт. Овде прочитав многу добри рецепти за сирупи против кашлица, па би сакала да...