Дома Тагови болки во црева

Таг: болки во црева

Го поттикнува празнењето, решава проблеми со црева и вишок масти –...

Природно чистење на цревата е важен фактор за добро здравје. Во цревата може да се наоѓа до 15 кг ште-тен от пад. Оние кои...

Вино со мед и прополис за болки во желудник и чистење...

Пригответе ја следната смеса. Потребни состојки: 20 г издробен прополис 50 г сув лист од пелин (artemisia absinthium) 200 мл алкохол 70% од аптека 150-200 г мед Постапка: Во стаклено шише...