Дома Тагови болка во долниот дел од грбот

Таг: болка во долниот дел од грбот

Тинктура од лук и нане – лекува ишијас, а се пие...

Ишијас е болест која главно ги погодува постарите лица. Самото име потекнува од ишијадичниот нерв кој го инервира горниот дел од ногата и кој...

Болката во грбот не смее да се игнорира – тоа се...

Со оглед на тоа што во грбот има најмногу нервни завршетоци, преку нив органите испраќаат сигнали за предупредување кога нешто не е во ред. Болката...