Дома Тагови болести на срцето

Таг: болести на срцето

KAPДИОЛОЗИТЕ ПPEДУПРЕДУВААТ: Ова овошје ви го yништува сpцето, богато е со...

Кардиоваскуларните болести се водечка причина за cмpт во светот, а овие намирници се најлоши за сpцето. На секои 43 секунди некој доживува cpцев yдap....

КОЈ САКА ЗДРАВО СРЦЕ, НЕКА ГО ЈАДЕ ОВА ЗА ВЕЧЕРА: вака...

Она што го внесуваме во нашето тело преку храната, во огромна мера влијае врз нашето здравје. Со текот на годините, телото памти како сме...

Овие намирници не ги поднесува срцето: Тригери за висок крвен притисок,...

Најдобрата превенција за срцеви болести – прочитајте многу интересни информации за тоа, како некои намирници кои на многумина им се омилено јадење, всушност штетно...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"