Дома Тагови болест

Таг: болест

КОГА ОРГАНИЗМОТ БАРА ПОМОШ ОД ВАС: Еве што значи ако кожата...

Човековиот организам е многу интересен механизам. Во него, истовремено се случуваат многубројни процеси. Ако започне да се случува нешто необично, ние тоа започнуваме суптилно...

Св. Нифонт: Поради гревовите на родителите страдаат децата и се мачат...

ЗОШТО СТРАДААТ НЕ3ЛОБЛИВИТЕ ДЕЦА (Бидејќи родителите паднале во безбројни гревови…) – Св. Нифонт Слушајќи го тој одговор на светителот, Григориј негодуваше: -Ho jac, оче, видов многу...

Доктор од Торонто предупредува: ако се превртувате во сон, за 15...

-Одредени пореметувања на сонот претставуваат предупредување за невролошки состојби кои може да се појават 15 години подоцна. Доктор Џин Пивер од Универзитетот во Торонто дошол...

Обратете внимание: овие сигнали ви ги испраќа телото доколку ви откажуваат...

Нашите бубрези имаат облик на грав и се наоѓаат во близина на средината од грбот, под ребрата. Тие ја филтрираат крвта и го елиминираат...

Јадете сардини почесто, ако сакате да ослабете и да го регулирате...

Оваа намирница содржи толку добри материи кои ќе ве заштитат од голем број болести, вклучително депресија и болести на срцето. Сардините за повеќето луѓе не...

Пејрониева болест – болест од која мажите се чувствуваат засрамено и...

Пејрониевата болест претставува голем емотивен терет за мажите. Иако не станува збор за еректилна дисфункција, многумина заболени истакнуваат дека станува збор за уште потешка болест...

Секоја болест има свој мирис, и ракот! Како мирисате?

Мирис на ацетон упатува на дијабетес, мирисот на сирова риба пак, на болест на црниот дроб, лекарите наведуваат дека секоја болест може да се...

Еве зошто од првата утринска цигара најчесто се добива рак

Утринското пушење се дефинира како палење на цигара во првите половина час после будењето, а оваа навика го зголемува ризикот за добивање на рак...

ПЕТЕХИИ – многумина ги имаат на телото – дали се опасни?

Понекогаш може да се појават ситни црвенкасти дамки по својата кожа, налик на осип, но не сте баш сигурни како тие се појавиле. Станува...

Болест која не ги бира своите жртви – напаѓа подмукло, а...

Луѓето кои патат од ова болест одат од лекар до лекар и бараат помош. Понекогаш си мислат дека се луди! КАРИНА ФРЕЈ Имате главоболка, па таа...