Дома Тагови Богојавление Водици

Таг: Богојавление Водици

Богојавленската ноќ е најмоќната ноќ во годината, погледнете во небото кое...

Деветнаесеттиот ден од јануари Македонците го слават Богојавление. Македонската православна црква и верниците го прославуваат 19.јануари големиот христијански празник - Богојавление, со традиционално пливање...

Денес е Водокрст, утре Водици: денес се пости само на вода...

Гoспoди, Бoжe, Триeдин, пoмилуј нè и спаси нè! На Тeбe слава и вeчна пoфалба. Амин. Ден пред големиот христијански празник Богојавление – Водици, на...