Дома Тагови богатство

Таг: богатство

Со притисок на овие две точки на носот ќе привлечете пари...

Познавачите тврдат дека богатството и напредокот се толку близу вас, колку што носот е блиску на вашето лице! Ако научите да ги притискате вистинските точки...

Направете ВАКА: парите сами ќе доаѓаат во вашиот дом

Направете ги овие пет работи и парите сами ќе доаѓаат во вашата куќа! Ако мака мачите со парите, имате премногу „дупки“ за затворање и секојпат...

Два бамбуса за љубов и среќен брак, три за среќа, пет...

Бамбусот е многу интересна билка која често ја одгледуваме во вазна или во саксија. Во деловите од источна Азија постојат шуми од бамбусово дрво...

Во животот ве чекаат куп пари и бројни патувања: Бенките на...

Кога станува збор за начелата на древните култури кои ги проучуваат разните сегменти од животот, а со тоа и бенките на телото, тешко е...