Дома Тагови бешика

Таг: бешика

Инконтиненција: проблем за кој жените се срамат да зборуваат

Инконтиненција е неможност за задржување на мокрачата односно неволно испуштање на урината од мочниот меур. Тоа е чест проблем, а во Америка дури повеќе...

Ефикасен рецепт за воспалена бешика – го користиме веќе неколку генерации

Честопати жените страдаат од воспаление на бешика, па верувам дека овој лек на многумина ќе им се најде. Ова е многу стар рецепт и...

Неколку лековити рецепти од тефтерот на баба ми – за бешика,...

За слабеење: Половина чаша овес ставете во кесичка од газа. Со овесот, во кесичката ставете чист камен. Вреќичката добро врзете ја и спуштете ја на дното од...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"