Дома Тагови бела пилешка чорба

Таг: бела пилешка чорба

Јадам сѐ, но појадокот е секогаш ист – вкусна пилешка чорба...

Се ближи летото, а нашиот организам сѐ повеќе бара лесна и здрава храна. Пилешката чорба е една од најлесните, најбрзите, но и најздравите појадоци...

ДОМАШНА ЧОРБА: Подобра од оваа не сте јаделе – преполна со...

Подобра домашна бела чорба од оваа сигурно не сте јаделе досега. Преполна е со зеленчук, многу е вкусна, а го јакне и организмот. Овие...

Го најдовме оригиналниот рецепт за БЕЛА КАФЕАНСКА ЧОРБА : Совршена комбинација...

Нема ништо поубаво во овие есенски денови од топол оброк „на лажица“. Порано веселбите и свадбите беа незамисливи без послужување бела супа после „мезето“,...

Посна рибина чорба за која сите зборуваат, има прекрасен вкус, секогаш...

Кога ќе видите кои состојки се користат за приготвување на чорбата, тогаш навистина ќе очекувате совршенство од вкус. Чорбата се јаде со уживање и...

Ја јадеме и ладна и топла, идеална чорба за лето со...

Рецепт на Ивана од каналот Шерпица Рецепти. Идеална чорба за летните денови, многу е лесна и едноставно се подготвува. Може да се прави со...

После оваа пилешка чорба нема да правите ниедна друга, зошто токму...

Вкусна и здрава пилешка чорбичка, која сите ја сакаат. Идеалната работа кај чорбите е тоа што следниот ден се уште повкусни. Се приготвува од...

Бела пилешка чорба со зеленчук, многу вкусна, лековита и заситна

Свечена бела чорба за слави и празници – ја готвам редовно и секогаш се тура уште една чинија. Рецепт и видео презентација на Ивана...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"