Дома Тагови батат

Таг: батат

Мистериозна намирница преполна со јаглехидрати, витамин Ц и влакна, топи вишок...

“За да ослабеме мора да го намалиме внесот на јаглехидрати” – тоа е мантрата која сигурно сте ја слушнале досега ако сте се интересирале...

Зошто е важно да се јаде сладок компир – БАТАТ!

За здрав живот потребна ви е и здрава храна. Благиот компир секако влегува на ова мени. Содржи многу скроб а малку масти, па, добар...