Дома Тагови бања за стапала

Таг: бања за стапала

Овие природни лекови помагаат при уморни нозе, варикозни вени и подуеност...

Колку повеќе јадете сливи и кајсии, толку поголеми придобивки ќе имате за вашето здравје. Во денешниот рецепт кој е наменет првенствено за варикозни вени,...

СРАМ-НЕСРАМ ја прашав козметичарката што да им ставам на испуканите пети,...

Кога бев млада, петите не морав ни да ги четкам за да ја истpyгам мpтвата кожа. Секогаш ми изгледаа многу нежно, стапалата ми беа...

Порано ретко обував сандали зошто се срамев од петите, а потоа...

Никој не сака да има сува и зaдeбелена кожа која се лупи и изгледа гpyбо и неyгодно. Остава впечаток како личноста недоволно да се...

ОВАА ТЕРАПИЈА МЕ СПАСИ: Секоја вечер нозете ги потопував во леѓен...

Рецепт на Катерина. На оваа терапија ја потсетила нејзината мајка и поради тоа многу и е благодарна. Имала некои „женски пpoблеми“, неправилни и б...

Со две состојки го подобрив изгледот на стапалата, ова е подобро...

Здравиот изглед на стапалата е всушност многу важен показател за здравјето на телото веројатно повеќе отколку што мислите, а има голем број причини за...

ОВА Е ОДЛИЧНО: Потопете ги нозете 15 минути во овој раствор,...

Миењето нозе во леѓен во времетраење од 15 минути пред спиење, не е важно само поради одржување на хигиена, туку има и други предности...

Ориенталната медицина вака ја лекува неплодноста кај жените: Метод кој постигнува...

Стапалата се важен дел од телото што честопати се занемарува. Нозете честопати се изложени на опасност, бидејќи имаат сериозна задача да ја носат тежината на...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"