Дома Тагови Бајадера

Таг: Бајадера

Бајадера за 10 минути, толку лесно се приготвува што и дете...

Рецепт и видео презентација на Сара од Мои Домашни Рецепти - Бајадера за 10 минути. Оваа торта може да ја приготвувате за секој ден,...

Девет рецепти за евтини, брзи, свечени и многу вкусни бајадери

I РЕЦЕПТ - Најевтина но највкусна бајадера: без миксер, без рерна, готова за 20 минути. Многу вкусна, а брза бајадера. Потребни состојки: 9 лажици...

Најевтина но највкусна бајадера: без миксер, без рерна, готова за 20...

Многу вкусна, а брза бајадера. Потребни состојки: 9 лажици вода 200 г шеќер 150 г мелени ореви, бадеми или лешници 250 г мелени бисквити 170 г путер 100 г чоколадо за...

Бајадера од кикирики, преубава, посна, лесна за правење и многу вкусна

Фото и рецепт: Драган Страшеноски Рецептот за оваа прекрасна бајадера го објави нашиот драг пријател, почитуваниот Драган Страшеноски, во групата НМД рецепти. Потребни состојки за основа: 750...

Прекрасна ПОСНА КОКОС БАЈАДЕРА: Едноставна за правење, декоративна и вкусна, без...

Еве уште еден посен колач со бисквити и кокос, погоден за посни слави славски трпези. Потребни состојки: 300 г шеќер 200 мл вода 250 г маргарин 300 г мелени...

Бајадера за само 25 минути: се топи во уста – проверен...

За оваа вкусна бајадера користев проверен рецепт според кој ја правам веќе со години. Направена на овој начин, домашната бајадера има префин вкус и...

Нејзиното височество: БАЈАДЕРА

Фото и рецепт: Милена Ѓурџевиќ Потребни состојки: 300 г шеќер 200 мл вода 180 г маргарин Се ставаат на оган да зоврие колку убаво да се растопи, па се...

Необична СУСАМ БАЈАДЕРА со посебен вкус

Потребни состојки за 1.дел: 200 г шеќер кој треба да се карамелизира 130 мл вода (15 лажици) ½ маргарин (125 г) 100 г печен сусам, смелен 200 г мелени...

БАЈАДЕРА ОД КИКИРИКИ – без рерна и без миксер, се топи...

Потребни состојки: 300 г шеќер 200 мл вода 200 г путер/маргарин 300 г несослени мелени кикирики Околу 300 г мелени бисквити 50 г темно чоколадо или 2 лажици какао 100-150 г...

Домашни бајадери – готови се за 20 минути

Не мора да бидете експерти во кујната за да ги направите овие бајадери. Потребни состојки: 9 лажици вода 200 г шеќер 150 г мелени ореви, бадеми или лешници 250...