Дома Тагови Бајадера

Таг: Бајадера

БАЈАЖДЕРА: Секој својот коњ најмногу го фали, така и јас, мојот...

Има безброј рецепти за бајадера, а состојките главно се исти, но во мојот рецепт количините се различни. Како што е познато, секој својот коња...

ПОСНА БАЈАДЕРА ЗА 15 МИНУТИ: Највкусниот и најбрзиот рецепт

Бајадера, што на француски јазик значи „танчерка во храм“, е еден од омилените колачи во регионот и пошироко. Се приготвува со зовриен сируп од...

ДОМАШНА БАЈАДЕРА ЗА 20 МИНУТИ: Најдобриот рецепт без миксер и рерна

Без сомнение бајадерата е една од нашите најпознати слатки кои баш сите ја сакаат. Најпозната е нејзината купечка варијанта, но постои и онаа вистинската,...

Нов рецепт за бајадера од снаа ми: Најубавите мали колачи кои...

Пред некој ден мојата снаа ме изненади со овој вкусен колач бајадера, мојот омилен кој го направила по повод мојот роденден. Бајадерата беше исклучително...

БАЈАДЕРИ: Сите ги сакаат, а се прават додека трепнете – ситни...

Нема ништо поубаво од домашните бајадери кои речиси задолжително ги има на секоја славска трпеза. Совршена комбинација од мелени кекси, чоколадо и ореви, просто...

БАЈАДЕРА ЗА САМО 25 МИНУТИ: Секој залак се топи во уста,...

Без сомнение бајадерата е една од нашите најпознати слатки кои баш сите ја сакаат. Најпозната е нејзината купечка варијанта, но постои и онаа вистинската,...

ПОСНА БАЈАДЕРА СО КОКОС: Ситни колачи кои први се разграбуваат на...

Сигурно веќе имате испробано разни рецепти за бајадери, посни и мрсни, а сега направете ги овие, многу едноставно, со кокос. Сите ќе бидат воодушевени. Ќе...

КОЛАЧ НА СИТЕ ВРЕМИЊА: Бајадера со ореви и плазма – ситни...

Преубава комбинација од ореви, кекси и чоколадо. Токму овие состојки заедно го прават колачот неодолив. Бајадерата можете да ја приготвите во посна или мрсна...

ПОСНА ПИТА КАКО БАЈАДЕРА: Омилена е на славите, а многу едноставно...

Ќе ви претставиме два рецепти за солени „бајадери“ кои се одлични за славска трпеза, бидејќи освен што се вкусни, исто така се многу декоративни....

КАРАМЕЛ ПЛАЗМА БАЈАДЕРА: Брза подготовка, готова е додека трепнеш

Рецепти за бајадера колачи има безброј, но се надевам дека овој ќе ви се допадне. Многу брзо се приготвува, не валкате многу садови, не...