Дома Тагови бадеми потопени во вода

Таг: бадеми потопени во вода

ГО НАМАЛУВА ХОЛЕСТЕРОЛОТ И ГО ШТИТИ СРЦЕТО: Сепак треба да се...

Богат извор на флавоноидни антиоксиданси, витамин Е, магнезиум, калциум, растителни влакна и квалитетни протеини – затоа не е чудно што бадемите се неопходни за...

Потопете 4 бадеми во чаша вода: Напитокот е исклучително силен и...

Напоменуваме дека напитокот приготвен од бадеми е исклучително силен… Досега важеше правилото дека бадемите треба да се потопат во вода, а следниот ден да...