Дома Тагови баби

Таг: баби

Шупливи крофни какви што ги правеа нашите баби

Потребни состојки: ​ 500 мл млеко 1 коцка квасец 2 жолчки 3 лажици шеќер 1 лажичка сол 950 г брашно 2 лажици маст (свинска или билна) ​ Постапка:   Ставете го квасецот во млако млеко да...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"