Дома Тагови антиоксидант

Таг: антиоксидант

Напитокот од спанаќ приготвен на ОВОЈ начин ослободува лутеин кој е...

-Попајовиот смути од спанаќ е најдобриот начин да се добие антиоксидантот лутеин. Најновото истражување објавено на Универзитетот Линкепинг утврди дека консумацијата на спанаќ во облик...

Направете природен аспирин кој е многу вкусен, а лекува воспаленија и...

Боровинката треба редовно да се јаде бидејќи претставува природен аспирин кој ублажува болки, ја разредува крвта и спречува воспаленија – раскажува Зоран Јеленковиќ, економист...

БУЛГУР: за дијабетичари, за слабеење, за жени во менопауза…

Булгур е житарица која се добива од неколку видови пченица, најчесто дурум. Процесот започнува со навлажнување на пченицата која потоа се суши или пече...