Дома Тагови ананас

Таг: ананас

ОВА Е НАЈСИЛНИОТ ТОПАЧ: За 2 недели намалив 15 кг –...

Здраво, јас сум Розмари, па уште на самиот почеток, пред да ви го откријам рецептот кој ми помогна да ослабам за многу кратко време,...

НЕ ВИ Е ПОТРЕБНА МАРИНАДА: 1 состојка многу подобро го омекнува...

Месото се користи во исхраната на човекот од неговите почетоци и во светот постојат речиси милиони начини за негово подготвување. Но, со текот на...

Ананасот е единственото овошје што може да се јаде после оброк,...

Многумина си мислат дека ананасот расте на дрво, исто како и кокосот. Меѓутоа, ова тропско овошје расте во центарот на ниска палмичка, на земја....

Овој рецепт е спас од вируси и бактерии, го опоравува целиот...

Температурите во овој период од годината, напоредно со главоболките и зголемена потреба за спиење, предизвикуваат бројни тегоби и подложност на вирози, воспаление на синуси,...

Имате болка во палецот од стапалото и вкочанети зглобови – ова...

Исфрлете ја мокрачната киселина од телото и излекувајте го гихотот со овие три народни лекови кои проверено делуваат. Реагирајте навремено, не трпете болки и неугодности,...

Не ја фрлајте кората од ананас – од неа се приготвува...

Кога го јадете ананасот, не фрлајте ја кората, туку од неа направете чај! Ананасот има бројни позитивни својства, а помеѓу останатото, делува како диуретик, бидејќи...

Вода од ананас: За слабеење, за прочистување на црн дроб, за...

Многумина кои започнале да пијат вода од ананас забележале фантастични промени во својот организам и подобрување на здравјето. Потребно е да се пие секое утро,...

3 литри ДЕТОКС напиток од ѓумбир, ананас и портокал за прочистување...

Ѓумбирот малку по малку го доби своето место и во модерната фитотерапија првенствено како билка за лекување на желудникот, бидејќи одлично спасува од мачнини...

Магичен сок кој ги искоренува болките: ги подмладува зглобовите и кичмата!

Многумина во светот патат од болки во грбот, колената, нозете и зглобовите, особено кај постарите луѓе. Болката најчесто ја чувствуваат луѓе кои денот го минуваат...

Вода од ананас: ги топи масните наслаги, го одмастува црниот дроб,...

Потребни состојки: 1 ананас со средна величина или половина голем плод 6 листови нане/мента 1 литар филтрирана вода 1 тегла Постапка: Ананасот исчистете го и исечкајте го на коцки. Наполнете...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"