Дома Тагови ананас

Таг: ананас

НЕ ВИ Е ПОТРЕБНА МАРИНАДА: 1 состојка многу подобро го омекнува...

Месото се користи во исхраната на човекот од неговите почетоци и во светот постојат речиси милиони начини за негово подготвување. Но, со текот на...

Ананасот е единственото овошје што може да се јаде после оброк,...

Многумина си мислат дека ананасот расте на дрво, исто како и кокосот. Меѓутоа, ова тропско овошје расте во центарот на ниска палмичка, на земја....

Овој рецепт е спас од вируси и бактерии, го опоравува целиот...

Температурите во овој период од годината, напоредно со главоболките и зголемена потреба за спиење, предизвикуваат бројни тегоби и подложност на вирози, воспаление на синуси,...

Имате болка во палецот од стапалото и вкочанети зглобови – ова...

Исфрлете ја мокрачната киселина од телото и излекувајте го гихотот со овие три народни лекови кои проверено делуваат. Реагирајте навремено, не трпете болки и неугодности,...

Не ја фрлајте кората од ананас – од неа се приготвува...

Кога го јадете ананасот, не фрлајте ја кората, туку од неа направете чај! Ананасот има бројни позитивни својства, а помеѓу останатото, делува како диуретик, бидејќи...

Вода од ананас: За слабеење, за прочистување на црн дроб, за...

Многумина кои започнале да пијат вода од ананас забележале фантастични промени во својот организам и подобрување на здравјето. Потребно е да се пие секое утро,...

3 литри ДЕТОКС напиток од ѓумбир, ананас и портокал за прочистување...

Ѓумбирот малку по малку го доби своето место и во модерната фитотерапија првенствено како билка за лекување на желудникот, бидејќи одлично спасува од мачнини...

Магичен сок кој ги искоренува болките: ги подмладува зглобовите и кичмата!

Многумина во светот патат од болки во грбот, колената, нозете и зглобовите, особено кај постарите луѓе. Болката најчесто ја чувствуваат луѓе кои денот го минуваат...

Вода од ананас: ги топи масните наслаги, го одмастува црниот дроб,...

Потребни состојки: 1 ананас со средна величина или половина голем плод 6 листови нане/мента 1 литар филтрирана вода 1 тегла Постапка: Ананасот исчистете го и исечкајте го на коцки. Наполнете...

Болката во колено поминува од овој лек, а за неколку дена...

Со текот на времето нашите зглобови се трошат бидејќи доаѓа до намалување на апсорпцијата на хранливите материи, а понекогаш и поради спортски повреди. Овие...