Дома Тагови алергии

Таг: алергии

Црна рибизла: за крвен притисок, црева, белодробни воспаленија, алергии и црн...

Црната рибизла е многу здрава бобинка. Покрај тоа што помага за нормализирање на крвниот притисок, успешно лекува и тешки инфекции, а пред се’ воспаление...

Маслото од оваа билка лeкува дури 25 бoлести! Пробајте ја неговата...

Овој природен лек има голем број позитивни ефекти врз здравјето, а неговата примена е неограничена. Холистичката медицина често го препорачува рицинусовото масло за третирање на...

За да не ви се дуе стомакот – направете си сами...

Оризово млеко е напиток направен од ориз. Исто како и соиното и бадемовото млеко, и ова млеко не е од животинско потекло, па така...

Чај за чистење на организмот – против алергии

Потребни состојки: ​ 5 лажици црвен кантарион 4 лажици кантарион 3 лажици корен од глуварче 2 лажици коњски опаш 2 лажици иситнета калинка Постапка: ​ Земете една лажица од оваа мешавина и прелијте...