Дома Тагови акутна кашлица

Таг: акутна кашлица

Ако ви е заглавена густа слуз во грлото и белите дробови...

Ако грипот и настинката не поминат за кратко време и повторно се враќаат, за што е потребно околу 10 дена cтpoго мирување, намалениот имунитет...

Природен лек за исфрлање на шлајмот, ја исфрла и најгустата слуз...

Ако грипот и настинката не поминат за брзо време и повторно се враќаат што е потребно околу 10 дена стpoго мирување, намалениот имунитет е...

Природен лек за бронхит и кашлица кој ја разредува и топи...

Доколку постојано кашлате, имате отежнато дишење и болка во градите најчесто станува збор за честа болест на респираторниот систем. Во повеќето случаи, нема да...

Д-р Самарџиоска: Чајот од босилек може да ја смири кашлицата, но...

Пишува: д-р Моника Самарџиоска Со честите температурни разлики, кои понекогаш одат и до 10 Целзиусови степени во текот на денот, доаѓаат и честите респираторни инфекции...