Дома Тагови акупресурни точки

Таг: акупресурни точки

Доктор во пензија тврди: Ако ги притиснете овие точки на телото,...

Иако не е медицински признат третман во поголемиот дел од светот, сепак акупресурата се практикува веќе со илјадници години. Многумина со помош на овој метод...