СУПЕР БОМБИЦИ готови за 20 минути

Потребни состојки:

350 г мелени бисквити

500 г чоколадо во прав

200 г шеќер во прав

7 лажици рум

250 г путер/маргарин

1 лажица какао

Постапка:

Смелете ги бисквитите, растопете го путерот, додадете ги останатите состојки и добро промешајте.

Со раце правете мали бомбици и валкајте ги во шеќер кристал.

Исто така можете да ги валкајте во мешавина од шеќер и кокосово брашно.

Претходна статијаБрзи лепчиња, превкусни, меки како душа и одлични за сендвичи
Следна статијаСупер маска за коса со желатин која се користи како шампон: косата добива сјај како од рекламите!