Новогодишните и Божиќните празници знаат да бидат денови кога се препуштаме на јадењето и пиењето, најчесто неконтролирано.

Кога на првиот работен ден, пред да излеземе од дома, ќе се качиме навага, следува шок!

Во продолжение прочитајте еден ефикасен рецепт за напиток кој ќе ви помогне да се вратите во нормала.

Потребни состојки:

1 китка магдонос

1 лимон

1 чаша вода

Подготовка:

Исечкајте го магдоносот, додадете го сокот од лимонот и прелијте со водата.
Сокот се пие наутро, на празен желудник и тоа само 5 дена. Потоа се прави пауза од 10 дена.

Ова е сок кој во вистинска смисла на зборот ги гори калориите, тврдат оние кои го испробале. Намирниците кои се употребени се преполни со витамини и минерали, па со самото тоа сокот е многу здрав.

За многу краток период, може да се загубат неколку килограми