Еве како брзо и лесно да го исчистите мразот од шофершајбната!

Досадното стругање на шофершајбната и смрзнувањето може да стане минато со помош на овој брз и едноставен метод.

Овој трик ќе му го олесни животот на секој возач, бидејќи со негова помош мрзаот од шофершајбната ќе исчезне буквално за една минута.

Потребни состојки:

1 пластично шише со распрскувач

2/3 алкохол

1/3 вода

1 лажица течен детергент за миење садови

Постапка:

Сите состојки ставете ги во шишето и протресете малку за да се соединат.
Погледнете го видеото и споделете го со вашите пријатели: