Совршена идеја за лесен неделен ручек!

Препуштете му се на богатиот медитерански вкус со рецептот за запечено ќофте со моцарела и домати.

Потребни состојки:

600 г мелено месо

1 јајце

1 подебело парче вчерашен леб

125 мл млеко

½ китка босилек

2 главици кромид

4 чешниња лук

Сол, бибер, лажица оригано

2 лажици маслиново масло

150 мл слатко црно вино

600 г домати на парче или од конзерва

125 г моцарела

Постапка:

Лебот потопете го во млеко. Исечкајте го босилекот. Исечкајте го кромидот и лукчето. Исцедете го лебот, па промешајте го со месотот, додадете половина лукче, сол, бибер и промешајте со јајце.

Со влажни раце формирајте топчиња и испржете ги на добро загреано масло. Кромидот и преостанатата количина лук продинстајте ги на малку масло, па додадете вино. Оставете сосот да се динста толку колку да му се преполови количината. Додадете домат, оригано, сол и бибер.

Гответе уште 10-тина минути. Наредете ги ќофтињата во огноотпорен сад, околу нив ставете парчиња моцарела, прелијте со сос од домати и запечете во рерна. Послужете со пире од компир.