Сите жени почнаа ова да го јадат секое утро – за еден месец облеката ќе ви биде голема: Рецепт за манекенки

Овој рецепт го користат и голем број манекенки пред некој важен настап, кога е потребно да имаат совршено рамен стомак.

Смесата е здрава, па може било кој да ја користи без штетни последици по здравјето. Најдобро е да се консумира наутро.

Ќе се чувствувате многу подобро, а ќе го намалите салото од стомакот.

Потребни состојки:

300 мл кефир
7 суви сливи
2 лажици овесни снегулки
1 лажица ленено семе
1 лажица какао во прав

Постапка:

Сувите сливи прелијте ги со 100 мл топла вода и оставете ги 10-тина минути за да набубрат и да се хидрираат.

Лененото семе сомелете го свежо. Користете само свежо сомелено ленено семе, а доколку не сте во можност да го сомелете, тогаш употребете го целозрнесто.

Користете квалитетно какао, мелено, или какао во зрно, па и него сомелете го.

Во посебен сад измешајте ги овесните снегулки, лененото семе, какаото и прелијте со кефир.

Подоцна исечкајте ги набубрените сливи и додадете ги во смесат. Промешајте и консумирајте откако ќе испиете две чаши млака вода на гладен стомак.

Ова е одлична замена за појадок. После овој оброк не треба да пиете вода околу 30-40 минути.

Претходна статијаЈадел по 2 лажици ленено семе пред јадење: За 6 месеци ослабел 15 кг и го намалил холестеролот
Следна статијаНајдобриот лек за бактерија во желудникот, но и за хемороиди и цревни заболувања