РИБИНА ЧОРБА за која сите зборуваат – совршенство од вкус

Кога ќе видите кои состојки се користат за приготвување на чорбата, тогаш навистина ќе очекувате совршенство од вкус.

Чорбата се јаде со уживање и секој залак претставува вистинско задоволство. Пробајте…

Потребни состојки:

Рибина глава и малку месо од Шаран

2 моркови

1 пашканат

1 корен од целер

2 домати

1 главица кромид

1 лажица брашно

1 зелена пиперка

вегета, црвен пипер и толчена лута пипарка, црн пипер, сечкан магдонос, ловоров лист, малку масло

Деталите погледнете ги во видеото:

Претходна статијаЌОФТЕ ВО ЗАТВОР: Ова јадење можете и пред царот да го изнесете
Следна статијаМесец дена пиел сок од сирова тиква: кога ќе видите што му се случило, ќе почнете и вие!