Оние кои одамна се борат со подуеноста во стомакот, секогаш бараат начин како да ја ублажат таа неугодност. За среќа, постои одлична мешавина која е многу вкусна и која ќе ви помогне лесно да се ослободите од овој проблем.

Потребни состојки:

Една лажица рендан ѓумбир

2 литри вода

1 лимон

12 листови нане

1 краставица

Погледнете го видеото: