Потребни состојки за Жолт бисквит:

8 жолчки

250 г путер/маргарин

240 г шеќер

6 лажици вода

1 прстофат сол (неколку зрнца)

½ прашок за печиво

280 г брашно

Бел бисквит:

8 белки

320 г шеќер

1 лажичка густин, малку сол

1 лажица

Крем од малини:

500-800 г малини

1000 мл џус од портокал

2 пудинзи од ванила

4-5 лажици шеќер

1 шлаг крем

1000 мл слатка павлака

4 лажици шеќер

Постапката погледнете ја во видеото: