Пунџата БАНАНА стана вистински хит: Идеална летна фризура, готова за 5 минути

Кога температурите ќе се покачат над 30 степени, долгите коси мора да се подврзуваат, бидејќи навистина придонесуваат за затоплување на вратот и зголемување на телесната температура.

Летото е идеално време за испробување на најразлични варијанти за правење на пунџи. Со оглед на тоа што температурите започнаа да растат, пуштената коса веќе не звучи како добра идеја.

Loading...

Банана пунџата е начин за стилизирање на косата кој ги освои жените ширум светот, па во последно време Инстаграм е преплавен со фотографии од оваа фризура.

Со оваа фризура ќе изгледате елегантно, а косата нема да ви пречи и нема да ви биде премногу топло – вистински спас за летниот период.

Дополнителен плус е секако, фактот, дека за нејзиното правење нема да ви биде потребна посебна вештина и ќе имате совршена фризура на која сите ќе ви завидуваат.

Во видеото подолу може да погледнете како изгледа целиот процес за правење на оваа интересна фризура, а во второто видео подолу, може да погледнете уште 10 слични пунџи кои исто така се прават со само неколку потези. Уживајте и секогаш бидете убави.

Loading...