Природно и спасува животи – сода и лимон се комбинација која подига на нозе

Постојат бројни истражувања за тоа дека сода бикарбоната и лимонот може да имаат голема корист за телото.

Лимонот е докажано анти-канцероген. Се тврди дека има силен ефект против цисти и тумори, подеднакво!

Д-лимонен и сродните терпени (органски соединенија) покажале дека имаат значајна корист во истражувањата направени врз животни, против широк спектар на различни видови канцер.

И лимонот и содата имаат влијание врз спречувањето на натамошното ширење на канцерот.

Се што треба да направите е следното:

Измешајте две лажички сок од органски лимон и половина лажичка сода бикарбона.

Користете висока чаша, затоа што при нивно комбинирање настанува реакција, односно пена, па потребно е да се почека неколку минути да спадне пената, а мешавината да се испие на екс.

Оваа комбинација е исто така позната како средство за инстантно стопирање на настинката.

Пред да започнете со користење на народните лекови, консултирајте се со вашиот матичен лекар!

Претходна статијаПутер погача со крем сирење од бабината кујна
Следна статијаВРЕЌА ПОЛНА СРЕЌА: Овие три хороскопи ќе се радуваат на вечна среќа во сè