Познатиот доктор од Битола во пензија, Никола Видев, кој долги години живееше и работеше во Франција, се огласи на својот фејсбук профил со одлични и совети за тоа како да се сочува и зголеми имунитетот, и што е најважно, како најдобро да се заштитиме од вирусот.

Пишува: д-р Видев Никола

“Слушајте ги сите практични и обмислени добронамерни совети за одржување на имунитетот од д-р Олег Торсунов” – вели тој.

Имено, според д-р Торсунов, навечер пред спиење треба да се стави на вратот кромид пресечен на половинки, да се измасира убаво, прво со едното парче, па со другото, а потоа без плакнење да се замине на спиење.

Кромидовиот сок ќе делува преку ноќ. Овој метод особено се препорачува за проблеми со штитната жлезда, но исто така и како превенција од вируси.

Исто така, пресечен кромид се препорачува да се остави во просторијата во која се престојува, бидејќи тој има способност да ги впива вирусите во себе. Следниот ден кромидот треба да се фрли.

Понатаму д-р Видев советува:

-хидроген 3% 10 капки, 3 пати дневно во 100 мл вода

-водата што ќе ја користите за пиење да биде по можност Пролом или Крета

-на 12 часа по 2 капки масло од диво оригано во 1/3 лажица мед

-1/2 мала лажичка сода бикарбона во сок од половина лимон и 100 мл млака вода на 32 степени, да се испие навечер

-придржување на сите останати превентивни мерки

Последица: Нема да сте болни.

Лоша последица: Инфектолозите ќе имаат многу помалку работа и помал ризик да се заразат!

Поздрав до сите ФБ фанови и мои пријатели! – Го завршува постот доктор Видев.

Slusajte gi site prakticni i obmisleni dobronamerno soveti vo vrska so odrzuvanje na imunitetot od Dr Oleg…

Публикувахте от Videv Nikola в Петък, 27 март 2020 г.