Погача со кашкавал и прелив од лук – превкусна е, направете ја, ќе се уверите!

Потребни состојки:

250 г меко брашно

1 сув квасец

1 супена лажица шеќер

Многу малку сол

150 мл врело млеко

1 јајце

50 г растопен путер +- и уште малку

250-300 г кашкавал

2-3 чешниња лук

Постапката погледнете ја во видеото:

Претходна статијаЗа секавично топење на салото помешајте сода бикарбона со зелен чај – резултати веднаш!
Следна статијаТајната за добра пица: За да биде како од пицерија послужете се со овој трик