ПОДМЛАДУВАЊЕ…Измешајте вазелин и лимон…2 пати неделно по 10 минути…10 години помалку…Еве што ви е потребно:

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

1.ПОДМЛАДУВАЧКА МАСКА ЗА ЛИЦЕ
1 лажичка вазелин
1/2 лажица свеж сок од лимон

2.ПОДМЛАДУВАЧКА МАСКА ЗА УСНИ
1 лажичка вазелин
7 г шеќер
3-4 капки масло од бадем
малку алое гел колку зрно грашок

3.БОНУС ТРИК-КАКО ДА ОТСТРАНИТЕ ГРЕБАНИЦИ ОД ОЧИЛА
1/2 лажичка паста за заби
1/2 лажичка вазелин

1.ПОСТАПКА:

Помешајте вазелин и лимонов сок, па загрејте во топла бања (на водена пареа) и мешајте додека да се соединат. Нанесете на чисто лице и оставете да делува 10 минути. Исплакнете со млака вода.

2.ПОСТАПКА:

Сите состојки помешајте ги. Нанесете и нежно протријте, па оставете да делува 10 минути. Потоа исплакнете со млака вода.

3.ПОСТАПКА:

Измешајте паста за заби и вазелин во еднакви пропорции. Нанесете на очилата, а после 20 минути исплакнете и пребришете со микрофибер крпа. Постапката погледнете ја ОВДЕ.