По срцевиот удар само овој лек му делувал и му ги одзатнал артериите, а холестеролот му го намалил за 10 дена

Пренесуваме интересна информација која деновиве стана вирална и пренесувана од голем број корисници на социјалните мрежи. Станува збор за природен лек кој ги прочистува артериите од масни наслаги, а исто така и другите замастени внатрешни органи како што се бубрезите и црниот дроб. Основни состојки на овој природен препарат се јаболката и калинката.

Калинката освен што е многу вкусна, таа е исто така, многу здрава. Изобилува со витамин Ц и делува како антиоксиданд. Го чисти организмот и го јакне срцето.

Ги прочистува артериите од вишко на масти и сол, па се користи како превенција за срцеви заболувања и срцев удар. Го намалува холестеролот во крвта.

Истражувањата покажале дека калинката е многу добра за срце. Според направените испитувања врз пациенти со болно срце, на кои им бил даван сок од калинка и здрава храна, било забележано дека многу брзо закрепнале и срцето им зајакнало.

Затоа, препорака е да се јадат повеќе калинки и секако исхраната да биде што поприродна и поздрава без индустриски процесуирани намирници.

Ова е природен лек кој го зајакнува срцето, го прочистува организмот, го чисти црниот дроб, бубрезите и останатите органи.

Потребни состојки:

3 јаболка

1 калинка

Постапка:

Излупете ги јаболката ако се прскани, а калинката исчистете ја и бобинките заедно со јаболката ставете ги во блендер. Додадете малку вода и миксајте.

Добиениот сок пијте го двапати дневно по една чаша. Се забележува видно подобрување.

Loading...